Aktualności - Kępno dawniej i dziś - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Aktualności - Kępno dawniej i dziś
„Kępno dawniej i dziś” we włoskim Giano dell’ Umbria

W dniu 27 września 2012 roku w partnerskiej Gminie Giano dell? Umbria we Włoszech dzieci i młodzież z Kępna wystąpiły w spektaklu pod tytułem ?Jak Kępno prawa miejskie uzyskało ? historia pewnej pieczęci?. Przedstawieniu towarzyszyła prezentacja najciekawszych elementów ubiegłorocznych obchodów 350-lecia powtórnej lokacji Kępna. Wizyta u włoskich partnerów Kępna stanowi finał działań podejmowanych w ramach realizacji projektu ?Kępno dawniej i dziś?. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 ? 2013.

Czytaj całość
 
 
Kępińskie smaki, historia i teraźniejszość w partnerskim Encs

W dniu 19 sierpnia 2012 roku w partnerskim mieście Encs odbyła się prezentacja spektaklu pod tytułem ?Jak Kępno prawa miejskie uzyskało ? historia pewnej pieczęci? oraz najciekawszych elementów ubiegłorocznych obchodów 350-lecia powtórnej lokacji Kępna. Wizyta u węgierskich przyjaciół zorganizowana została w ramach realizacji projektu ?Kępno dawniej i dziś?.

Czytaj całość
 
 
Jubileuszowa prezentacja Kępna w czeskim Trutnov

    W dniu 5 maja 2012 roku w partnerskim mieście Trutnov odbyła się prezentacja spektaklu pod tytułem ?Jak Kępno prawa miejskie uzyskało ? historia pewnej pieczęci? oraz najciekawszych elementów ubiegłorocznych obchodów 350-lecia powtórnej lokacji Kępna. Wizyta u czeskich przyjaciół zorganizowana została w ramach realizacji projektu ?Kępno dawniej i dziś?. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 ? 201. Jego działania przez cały ubiegły rok uatrakcyjniały jubileuszowe obchody. Na rok bieżący zaplanowano przedstawienie pokłosia zeszłorocznych działań projektowych w zagranicznych miastach partnerskich - czeskim Trutnov, Encs na Węgrzech oraz Giano dell? Umbria we Włoszech.

Czytaj całość
 
 
Kartka pocztowa ze zwycięską pracą

    W środę, 21 grudnia 2011 r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Kępnie miało miejsce rozstrzygniecie konkursu plastycznego na jubileuszową kartkę upamiętniającą 350-lecie nadania praw miejskich Kępnu. Zwycięska praca pt. ?Nadanie praw Kępnu? autorstwa Samuela Ignaczewskiego ? ucznia I klasy Gimnazjum nr 1 w Kępnie, umieszczona została na kartce pocztowej, która znajduje się już w obiegu pocztowym.

Czytaj całość
 
 
„Miejskie konsekwencje pewnego spotkania” w kępińskim muzeum

    W piątek, 16 grudnia 2011 r. w Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T.P. Potworowskiego otwarto wystawę pn. ?Miejskie konsekwencje pewnego spotkania?, która przygotowana została w ramach odchodów jubileuszu 350-lecia nadania praw miejskich Kępnu.

Czytaj całość
 
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 5

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016